Художественное оформление спектаклей


Театрально-декорационное искусство (рисунок-живопись)
Коллектив предметно-цикловой комиссии рисунка и живописи


Художнє оздоблення театральніх спектаклів  


       Відділення називалося по-різному: театрально-декораційне, театрально-оформлювальне, художньо-технологічне, але суть і цілі вчення і виховання учнів завжди були серйозними, високими, окриляючими. Дивне відділення, де учні отримують широкий діапазон знань і професиональних навиків, що дають можливість виявитися в різних областях образотворчого і театрально-видовищного мистецтва.
    Час цей довів.
    Ось тільки декілька прикладів:
1.  Шишлянников Михайло, заслужений художник Росії, головний художник-декоратор майстерень Маріїнського театру опери і балету (м. Санкт-Петербург);
2.  Белецкий Ігор, викладач сценографії в Київському театральному інституті ім. Карпенко-Карого);
3.  Наколаєв Михайло, головний художник театру ляльок (м. Хмельницьк), вигадник і живописець;
4.  Кушнір Сергій, один з  художників-декораторів Київської кіностудії, ім. А. Довженко, відмінний малює, живописець, майстер широкого профілю.
5.  Данько Микола, головний художник івано-франківського музичного драматичного театру,
6.  Жілін Андрій, директор фабрики сувенірів (м. Санкт-Петербург);
7.  Крамськой Олександр, живе і працює в Америці. Відкрив свою фірму в Лос-Анжелесе, Розписує культові і розважальні заклади в США і інших країнах,
8.  Качаєв Валерій, відкрив свою фірму-студію мультиплікації в Москві.

     Вивід - талант і майстерність завжди відмітять і відзначать. Наші випускники – наша надія, наше продовження творення радості і краси.          

Вилкун Микола  Митрофанович, заслужений художник України, головний художник Одеського театру юного глядача, Член національного Союзу художників і національного Союзу театральних діяльних діячів.

Створити художнє оздоблення сцени до будь-якої вистави - справа не проста. Потрібно мати серйозну художню підготовку у виготовленні театрального макету і декораційного живопису, добре знати історію театру і історію матеріальної культури, композицію оформлення театральної вистави, знатися на конструюванні і виготовленні декорацій.